The Land Of Legends

The Land Of Legends

Paylaş:

KONUM

Kadriye mevkiindeki tesis; Belek şehir merkezine 2 km, Antalya Havalimanı’na 27 km ve Antalya şehir merkezine 30 km mesafede konumlanıyor.

GENEL TANITIM

Antalya’da yepyeni ve benzersiz bir tatil anlayışına öncülük eden Land Of Legends, sıradan bir yaz tatilinden çok daha fazlasını vadediyor. Her yaştan misafire sınırsız eğlence ve unutulmaz anlar sunan Land Of Legends, göz alabildiğine uzanan bir tema park kompleksi olarak öne çıkıyor.

Land Of Legends; tam 92 adet banta sahip irili ufaklı kaydırakları ve havuzları bulunan dev aquparkı, lunapark alanı, dünyanın en ünlü ve seçkin mağazalarından alışveriş yapma olanağı sunan alışveriş merkezi ve bir dakikasını bile ziyan etmek istemeyeceğiniz kadar çok etkinlikle benzersiz bir tatil deneyimi sunuyor. Konaklayacağınız odaları bile bir eğlence merkezine dönüştüren oteli sayesinde Land Of Legends, dünyanın eğlencesini Antalya’da misafirleri ile buluşturuyor.

ETKİNLİK VE OLANAKLAR

LAND OF LEGENDS THEME PARK
Tesisin dev aquaparkı Theme Park-Aqua, her gün 10.00-18.00 saatleri arası hizmet veriyor. Kaydıraklar 10.00-18.00 saatleri arasında aktif oluyor. 1 Haziran tarihi itibariyle 22 adet Land Of Legends Theme Park 10.00-23.00 saatleri arasında hizmet vermeye başlıyor. Toplamda 40 adet kaydırak + 1 Typhoon Coaster (Typhoon Theme Park)(52 Line) olan tüm kaydırak grupları, 5D sinema (Theme Park) ve günde minimum 1 kez (saat 15.00'te, seans saat ve sayısı yoğunluğa göre değişiklik gösterebilir) stadyumda tekrarlanan yunus, mors ve beyaz balina gösterileri, Adventure Rapids, Secret Lagoon, şezlong kullanımı ücret dahilinde yer alıyor. Dolphin Show 31 Mayısa kadar 14.30'da tek seans.
Parkta ortak kullanım alanında, 19 tanesi yetişkinler için, 21 tanesi ise çocuklar için toplam 40 adet kaydırak bulunuyor. 22 adet Theme Park Ünitesi mevcut. Yetişkinlerin minimum boy uzunluğunun 120 cm, çocuk misafirlerin ise minimum boy uzunluğunun 100 cm olması gerekiyor. (Daha ufak misafirler için uygun kaydırak grupları mevcut)
Açık hava temalı parkta, mevsim koşullarına göre veya gerekli durumlarda aktiviteler sonlandırılabiliyor. Theme Park çalışma saatleri ise mayıs, haziran, temmuz, ağustos ve eylül aylarında 10.00-23.00. Ekim ayı boyunca hafta içi 10.00-18.00, hafta sonu ise 10.00-23.00.  Etkinliklerin bazıları ücretli olarak sunuluyor.

1) ADVENTURE RAPIDS
Wild River: Tek, çift ve üç kişilik botlar ile dalgalı nehirde adrenalin, konfor ve eğlenceyi birarada sunan aktivite.
Typhoon Coaster: 43 metre yüksekliğinde, 525 metre uzunluğunda su ve adrenalini birleştiren Water Coaster (minimum 130 cm, maksimum 196 cm kullanıcı boyu). 10.00-17.00 saatleri arası hizmet veriyor.
5th Dimension: Hareketli koltuklar, özel lazer, sis, rüzgar, ışık ve su efektleri ile 5 boyutlu sinema keyfi (minimum 110 cm kullanıcı boyu). Toplamda 2 adet film 1 Haziran'a kadar San Andreas (12 Dakika), 1 Haziran'dan sonra Monkey Madness (4 Dakika). Sabah 10.30'da başlıyor, akşam 22.30'da son seans oynuyor. Her 30 dakikada bir seans başlar.
Su Kaydırakları: Deep Dive, Starship, Rafting Rapids, Abyss, Family Floats, Magicone, Space Rocket, Windstream (4 line), Tower Falls, Sea Voyager, Challenger. 
Havuzlar: Activity Pool, Infinity Pool (deniz suyu), Wave Shock, Wild River (Minimum 12 yaş, 12 yaş altı ebeveyn kontrolü ile).
Çocuklar İçin: Upside Down 1, Upside Down 2, Rainbow, Speed Way ve Happy Waters. (minimum 100 cm boy uzunluğu gerekiyor)
3-10 Yaş: Ahtapot, Solucan, Kurbağa ve Korsan Gemisi.

ADVENTURE RAPIDS Yeme İçme
Fast & Good Ana Restoran (11.00-16.30)
Reef's A La Carte Restoran (11.00-18.00)
La Plancha Bar (10.00-18.30)
Tropical Bar (10.00-18.30)
Marine Bar

ADVENTURE RAPIDS Alışveriş
Hediyelik eşya
Fotoğraf servisi
*** Yeme, içme ve alışveriş bölümleri ücretli.

2) SECRET LAGOON
Lazy Floats: Tek, çift ve üç kişilik botlar ile tüm parkı dolaşabileceğiniz eğlenceli ve dinlendirici aktivite.
Su Kaydırakları: Turbolance, Rafting Rapids, Tunnel Deep Dive, Rocking Waters (4 line), Challenger, Abyss, My Dive, Starship.
Havuz: Wave Ball Pool ve Lazy Floats (Minimum 12 yaş, 12 yaş altı ebeveyn kontrolü ile).
Çocuklar İçin (7-12 Yaş): Aqua Play (5 line) ve Spray Action.

SECRET LAGOON Yeme İçme
Secret's Cuisine Ana Restoran (11.00-16.30)
Terrace Bar (10.00-17.00)

SECRET LAGOON Alışveriş
Hediyelik eşya
Fotoğraf servisi
*** Yeme, içme ve alışveriş bölümleri ücretli.

3) WATERFRONT KINGDOM
Gösteri: Yunus, Beyaz Balina, Mors.
20 Nisan-31 Mayıs tarihleri arasında tek seans 14.30, 1 Haziran itibariyle 2 seans 11.30 ve 14.30.

İzlenebilecek Canlılar
Penguen
Beyaz Balina
Tropikal Balıklar (Bu canlıları izlemek ücretsiz, canlılarla yapılacak etkişelim ise ücretli)

Canlılarla Beraber Yapılacak Programlar (Ücretli):
Dolphin Swim
Dolphin Encounter
Mythical Journey
Dolphin Private
Shark Seatrek
Snorkelling
Up Close

Dolphin Swim (Ücretli)
Luna, Aras, Honey, Xenia ve Loza'nın sevgi dolu dünyasını keşfedin! Misafirlerin yunuslarla yüzme heyecanını yaşayacağı ve yunus gösterilerini izleyebileceği bu programa 8 yaş ve üzeri yüzme bilen misafirler katılabiliyor (30 Dakika). 12.30-14.00-15.30 saatlerinde yapılıyor (Mayıs ayı boyunca).

Şartlar ve Kurallar
Katılımcılar en az 8 yaşını doldurmuş olmalı. Grup halinde minimum 5, maksimum 8 kişilik yaklaşık 30 dakika süren program. Programlar kontenjan müsaitliğine göre değişkenlik gösterebiliyor. Hamileler, kalp ve yüksek tansiyon hastaları, cilt rahatsızlığı, bedensel ve zihinsel rahatsızlığı olan misafirler programa katılamıyor. Katılımcılar bilgilendirme ve ekipmanları almak üzere etkinlikten 20 dakika önce etkinlik alanına bulunmalı. 24 saat öncesine kadar iptal edilmeyen rezervasyonlar için iade yapılamıyor. Kurallara ve park talimatlarına uyulmaması durumunda tesisin bileti iadesiz iptal etmek hakkı bulunuyor. Kurallara ve park talimatlarına uyulması sorumluluğu ve aksi halde oluşabilecek her türlü zararın tazmini katılımcılara ve velilerine ait. Waterfront Kingdom yönetimi yüzme programı yoğunluğuna göre misafirin rezervasyon saatini değiştirme hakkına sahip.

Dolphin Encounter (Ücretli)
Luna, Aras, Honey, Xenia ve Loza'yı yakından tanımaya ne dersiniz? Misafirler sığ suda yunuslarla dans ederken yunuslar ve diğer memeliler hakkında ilginç bilgiler edinerek yunusların enerji dolu şovlarını izleyebilirler. 4-7 yaş arası misafirler ebeveyn eşliğinde, 8 yaş ve üzeri misafirler ise bireysel olarak 30 dakikalık bu programa katılabiliyor. 12.30-14.00-15.30 saatlerinde yapılıyor.

Şartlar ve Kurallar
3 yaş ve altı bebek misafirler ebevenyleri eşliğinde programa ücretsiz olarak katılabiliyor. 4-7 yaş arası çocuk misafirler ebeveynleri eşliğinde programa katılabiliyor. Bu durumda hem çocuk, hem de ebeveyn için etkinlik ücreti ödeniyor. Grup halinde minimum 5, maksimum 8 kişilik yaklaşık 30 dakika süren program. Hamileler sorumlulukları kendilerine ait olmak üzere programa katılabiliyor. Kalp ve yüksek tansiyon hastaları, cilt rahatsızlığı, bedensel ve zihinsel rahatsızlığı olan misafirler programa katılamıyor. Katılımcılar bilgilendirme ve ekipmanları almak üzere etkinlikten 20 dakika önce etkinlik alanına bulunmalı. 24 saat öncesine kadar iptal edilmeyen rezervasyonlar için iade yapılamıyor. Kurallara ve park talimatlarına uyulmaması durumunda tesisin bileti iadesiz iptal etmek hakkı bulunuyor. Kurallara ve park talimatlarına uyulması sorumluluğu ve aksi halde oluşabilecek her türlü zararın tazmini katılımcılara ve velilerine ait. Waterfront Kingdom yönetimi yüzme programı yoğunluğuna göre misafirin rezervasyon saatini değiştirme hakkına sahip.

Dolphin Private-Pax (Ücretli)
Sadece özel gruplar için ayrılmış bir havuzda misafirler 30 dakika boyunca yunuslarla vakit geçirerek eğitmenler tarafından yunusların yaşamı ve parkta yunuslara nasıl bakıldığı hakkında bilgiler ediniyor. 8 yaş ve üzeri yüzme bilen misafirler katılabiliyor. 11.00-13.00-14.00-15.30 ve 17.15 saatlerinde yapılıyor.

Şartlar ve Kurallar
Katılımcılar 8 yaşını doldurmuş olmalı. Programa 1 kişi daha eklendiği takdirde kişi başı ekstra ödeme alınıyor. Yapılan rezervasyonlar 3 gün öncesinde iptal edilebiliyor. 3 gün önceden iptal edilmeyen rezervasyonlar için no-show uygulanıyor, bedel iadesi yapılmıyor. Waterfront Kingdom yönetimi yüzme programı yoğunluğuna göre misafirin rezervasyon saatini değiştirme hakkına sahip.

Mythical Journey (Ücretli)
Bu programda misafirler suyun 4 m altında binlerce tropikal balığın arasında yürüyüş yaparken ve balıkları beslerken fotoğraf çekilebiliyor. Profesyonel dalgıçlar eşliğinde gerçekleştirilen 30 dakikalık programa katılabilmek için misafirlerin 10 yaş ve üzeri olması gerekiyor. 12.00-14.30-15.30 saatlerinde yapılıyor (Mayıs ayı boyunca).

Şartlar ve Kurallar
Dalış kıyafetleri ile su altında tropikal canlılar arasında yürüyüş programı. Su altındaki program 15 dakika, dalış öncesi eğitim programıyla birlikte yaklaşık 30 dakika sürüyor. Yetkililerin temin edeceği programa uygun dalış kıyafeti giyilmesi zorunlu. Hamileler, kalp ve yüksek tansiyon hastaları, cilt rahatsızlığı, bedensel ve zihinsel rahatsızlığı olan misafirler programa katılamıyor. Kurallara ve park talimatlarına uyulmaması durumunda tesisin bileti iadesiz iptal etmek hakkı bulunuyor. Kurallara ve park talimatlarına uyulması sorumluluğu ve aksi halde oluşabilecek her türlü zararın tazmini katılımcılara ve velilerine ait. Katılımcılar bilgilendirme ve ekipmanları almak üzere etkinlikten 30 dakika önce etkinlik alanına bulunmalı. 24 saat öncesine kadar iptal edilmeyen rezervasyonlar için iade yapılamıyor. Bu bileti kullanabilmek için park giriş bileti almak zorunlu. Etkinlik kapasitesi 10 kişi ile sınırlı.

Snorkelling (Ücretli)
Misafirler şnorkelle heykeller arasında dalış yapacak ve cam bölme arkasındaki köpekbalığı ve vatozları gözlemleyebilecekler. Tüm gün yapılıyor.

Şartlar ve Kurallar
Misafirlerin yüzme bilmesi gerekiyor. Cilt rahatsızlığı, bedensel ve zihinsel rahatsızlığı olannlar programa katılamıyor. Bu bileti kullanabilmek için park giriş bileti almak zorunlu.

Up-Close Tours (Ücretli)
Misafirler bu turda sevimli hayvanları yakından tanıma şansını yakalıyor. Yunus, beyaz balina, penguen veya morsla geçirilen anları ölümsüzleştiren bir fotoğraf ise hediye. Yunus up-close 11.30-13.30-14.30-16.00, belluga up-close şov sırasında, mors up-close şov sırasında, penguen up-close 11.20-12.20-14.20-15.20 ve 16.20 saatlerinde.

Şartlar ve Kurallar
6 yaş altındaki çocuk misafirler etkinlik ücretini ödeyen bir ebeveyn eşliğinde programa katılabiliyor. Her bir katılımcı için ayrı ücret tahsil edilir.

DRY PARK Yeme İçme
Cafe Zipline
ChocoChoco
Hippo
Pizza Expres (Dilim Pizza)
Döner House (Döner ve Islak Hamburger)
Qum Qum (Kumpir ve Kumru)
Ice Cream
The Farm (Dilimlenmiş Meyve ve Küçük Sebzeler)
 
WATERFRONT KINGDOM Yeme İçme
Shorline Restoran (Değişiklik gösterebilir)

WATERFRONT KINGDOM Cabana
10.00-18.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Soğuk havlu, plaj havlusu. Masaj indirimi, minibar hizmeti (2 adet cola, 2 adet fanta, 2 adet sprite, 2 adet soda, 4 adet soğuk çay, 2 adet 50 cl bira, 4 adet 50 cl su, 1 lt limonata, 1 adet mevsim meyveleri tabağı, çey ve kahve. 1 Mayıs itibari ile hizmet verecek.

WATERFRONT KINGDOM Alışveriş
Plaj hediyelik eşya
Plaj fotoğraf servis
Stadyum hediye köşesi

WAVE SHOCK Cabana
10.00-18.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Masaj indirimi, minibar hizmeti (2 adet cola, 2 adet fanta, 2 adet sprite, 2 adet soda, 4 adet soğuk çay, 2 adet 50 cl bira, 4 adet 50 cl su, 1 lt limonata, 1 adet şampanya (köpüklü şarap), 1 adet mevsim meyveleri tabağı, çay ve kahve. Yemek hizmeti (Reef's A La Carte menüsünden yapılacak). Kişi başı için 3 adet course seçilebiliyor (başlangıç, ana yemek ve tatlı) 1 Mayıs itibari ile hizmet verecek.
*** Yeme, içme, cabana ve alışveriş bölümleri ücretli.

SHOPPING AVENUE:
The Land of Legends Theme Park'ın içinde yer alan alışveriş alanı Shopping Avenue, 10.00-24.00 saatleri arası hizmet veriyor. Shopping Avenue’de sunulan olanaklar:

•Nemo Restoran (Bu restoranda konsept değişikliği yapılabilir, kapanabilir ve yerine gece kulübü açılabilir) 
•Geniş bir marka yelpazesi
•35'in üzerinde kafe ve restoran
•Açık ve kapalı, kısmen klimatize edilmiş gezi ve alışveriş alanları
•Oturma alanları, gölet, mağazalar, marina, kanal, gösteri alanları
•2200 araç kapasiteli otopark (1400 araçlık kısmi kapalı) 
*** Yeme, içme ve alışveriş bölümleri ücretli.

AQUATOWER
Space Hole, Aquatube 1, Aquatube 2, Aquatube 3, Aquatube 4, Upside Down 1, Upside Down 2, Multi Slide (Space Hole için minimum 120 cm, diğer kaydıraklar için minumum 100 cm kullanıcı boyu).

AQUA PLAY
Aquatube 1, Aquatube 2, Upside Down, Multi Slide (Minumum 100 cm kullanıcı boyu).

YENİ ETAP ÜNİTELER
Hyper Coaster (2 Tren, 150 cm boy sınırı), Galeon (Boy sınırı 140 cm), Family Coaster (Ebeveny eşliğinde 100 cm, yalnız 130 cm boy sınırı), Race Coaster (Ebeveny eşliğinde 100 cm, yalnız 120 cm boy sınırı), Finger Coaster, Sky Fighter (120 cm boy sınırı), Tagada (130 cm boy sınırı), Power Fall (Ebeveny eşliğinde 100 cm, yalnız 120 cm boy sınırı), Uptown Loop (120 cm boy sınırı), Twister (110 cm boy sınırı), Hurricane, Family Swing (110 cm boy sınırı), Air Ballon Race (110 cm boy sınırı), Round The World (Boy sınırı operatör insiyatifinde), Flying Carpet (Boy sınırı 120 cm), Merry Go Round (Ebeveny ile boy sınırı mevcut değil, yalnız 110 cm boy sınırı), Toys Swing (100 cm boy sınırı), Sky Walker (120 cm boy sınırı), Adventure Park (Ebeveny eşliğinde 110 cm, yalnız 130-200 cm boy sınırı).

SURF
Surf havuzu günlük kullanım şeklinde (Gün boyu kullanılabilir). Günlük kullanım bedeli 50 tl. Her kullanımın süresi 3 dakikadır.

SOKAK OYUNLARI
Sokak Oyunlarının kullanım bedeli 5 tl. Rodeo (Boğa) kullanım bedeli 15 tl.

LOCKERS (EMANET KASA)
Lockers ücreti 8 tl. Misafirler bilekliğine yüklenen bakiye ile tesise giriş yaptıkları sırada alabiliyor.
 

BALAYI

  • İlk gün oda süslemesi
  • Özel ikramlar

 

SPOR/EĞLENCE

The Land of Legends Aquapark’ta gün boyu çocuk aktiviteleri mevcut.

Legends Tower
Boyu 111 m olan Legends Tower, misafirlere 60 m yükseklikteki üst seyir terasından ve 42 m yükseklikteki alt seyir terasından çevreyi seyretme imkanı sunuyor. Akşam saatlerinde Legends Tower'da başlayan göz kamaştırıcı ışık ve müzik festivali misafirleri büyüleyici bir dünyanın içine çekerken başlayacak olan fantastik müzikal bot şöleninin de habercisi olacak.

Boat Parade
Shopping Avenue'da kanal boyunca gerçekleşen müzikal bot şöleni ve sıradışı tiyatral bir gösteri ile The Land of Legends akşam da süprizler sunmaya devam ediyor. 

SPA/WELLNESS

Tesisin SPA ve wellness bölümünde; buhar odası, sauna, kapalı havuz, kapalı çocuk havuzu, hamam ve masaj hizmetleri gibi olanaklar bulunuyor.

ÇOCUK/BEBEK

Tesiste çocuk misafirler için toplamda 40.000 m² oyun alanı ve sürpriz aktiviteler bulunuyor.

KINGDOM FUN&GAME
The Land of Legends'ta küçük konuklar için birçok aktivite bulunuyor. Bu alanlar ve oyuncaklar herhangi bir yaş sınırı olmaksızın 09.00-24.00 arası hizmet veriyor. Çocuk alanlarında ailelerin çocukları ile zaman geçirmelerini sağlayacak bir çok yetişkin ve çocuk karışık aktiviteler, oyunlar bulunuyor.

Aileler çocuklarını emanet etmek istedikleri zaman tesisin özel eğitmenleri ücret karşılığında bu hizmeti veriyor.

YEME/İÇME

Oda Kahvaltı konaklamalarda; sabah kahvaltısı dışında tesiste alınan tüm yiyecek ve içecekler ücretli. 

Yarım Pansiyon konaklamalarda, sabah ve akşam yemeği dışında alınan yiyecekler ücretli. Tesiste alınan tüm içecekler ücretli. Sabah kahvaltısında alınan soft içecekler ücretsiz. Tüm yerli alkollü ve ithal içecekler ücretli servis ediliyor. 

Deniz altında, etkileyici su canlıları ve birçok farklı türden köpek balığını izlerken Nemo Restoranda yemek yemek, tadına doyulmaz heyecan verici bir deneyime dönüşüyor. Büyük bir cam bölme ile ayrılmış Nemo Restoran alanı, tavanındaki birbirinden renkli ışık ve gölge oyunlarıyla hayranlık yaratıyor.

A la carte restoranlar rezervasyonlu ve ücretli. 

Minibar ve 24 saat oda servisi ücretli.

Eğlence mekanı olan Aura Belek Lounge Club'ta özel organizasyonlar (firma etkinlikleri vs.) dışındaki konserlere giriş Kingdom Hotel misafirlerine ücretsiz, içeride alınan yiyecek ve içecekler ise ücretli. 

Tema parkta alınan yiyecek ve içecekler ücretli olup otel konseptinin dışındadır.

Hizmet Saatleri

07.00-10.30 Kahvaltı (Eternia Ana Restoran/Açık büfe, hafta içi)
07.00-11.00 Kahvaltı (Eternia Ana Restoran/Açık büfe, hafta sonu)
08.00-24.00 Nyssa Bar (Zamin Kat/Ücretli)
09.00-21.00 Ayanna Spa Bar (Ücretli)
18.30-21.00 Akşam Yemeği (Eternia Ana Restoran/Açık büfe)

A LA CARTE RESTORANLAR

  • People's A La Carte Restoran (Uluslararası) (Ücretli)
  • Piazzetta A La Carte Restoran (İtalyan) (Ücretli)
  • Al Abir A La Carte Restoran (Lübnan) (Ücretli)
  • Nemo A La Carte Restoran (Avrasya) (Ücretli)
 
 
 

 

Rezervasyon Formu